May 22, 2022

24updatemedia

online news portal

साइकल चलाएर बिश्व यात्रा गर्ने नेपालीको रोचक कथा। कति पैसा लाग्यो बिश्व यात्रा गर्दा ( भिडियो हेर्नुहोस् )

1 min read

भिडियो अन्त्यमा राखिएको छ यो पनि पढ्नुहोस् अनुहारमा दाग या पिम्पल छ त्यसो भए यो पात लगाउनुहोस् एकै रातमा निको पार्न सक्छ
छालाको हेरचाहका लागि सुपारीको पात: सुपारीले एकै रातमा पिम्पललाई निको पार्न सक्छ, अनुहारमा चमक ल्याउनुका साथै छालाको धेरै समस्याहरूको उपचार हो।

खाना खाइसकेपछि पान खान मन लाग्ने धेरैलाई हुन्छ, यसले मुखको स्वाद बढाउँछ । तर के तपाईलाई थाहा छ यो छालाका लागि कति फाइदाजनक छ ? सुपारीको पातका धेरै स्वास्थ्य लाभहरू छन् भनी हामी तपाईंलाई बताउछौं। स्वास्थ्यका साथसाथै यसले सौन्दर्य बढाउन पनि महत्वपूर्ण भूमिका खेल्छ । धेरै केटीहरूको सुन्दरताको रहस्य सुपारीको पात हो। यदि तपाईंले यसलाई आफ्नो छाला हेरचाह दिनचर्यामा समावेश गर्नुभएको छैन भने, अवश्य गर्नुहोस्। यसको बेजोड औषधीय गुणले तपाईको छालाको चमक बढाउनुका साथै दाग धब्बा हटाउन सक्छ ।

आजकाल सबैलाई छालाको समस्या छ । शारीरिक समस्या, कामको बोझ, त’नाव, खराब जीवनशैली, यस्ता धेरै कारण छन्, जसका कारण छालासँग सम्बन्धित समस्याहरू सुरु हुन्छन् । यी समस्याहरूले तपाईंको छालाको प्राकृतिक चमक चोर्छन् । शा’री’रि’क समस्या निको भइसकेपछि पनि छालाको चमक छिट्टै आउने नाम लिदैन । यस्तो अवस्थामा तपाईले केहि यस्ता चीजहरू प्रयोग गर्न आवश्यक छ, जसको फाइदा छिट्टै देख्न सकिन्छ। ती मध्ये एक सुपारी हो, जुन तपाईं धेरै तरिकामा प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

बेटलमा एन्टी-इन्फ्लेमेटरी र एन्टी-ब्याक्टेरियल गुणहरू छन्, जुन पिम्पल हटाउन प्रभावकारी मानिन्छ । यसका लागि केही सुपारीको पात लिनुहोस् र त्यसलाई पिसेर पेस्ट बनाउनुहोस्। अब यसमा २ चिम्टी बेसार र एलोभेरा जेल मिलाउनुहोस् । अब यसलाई अनुहारमा लगाउनुहोस् र २० मिनेटको लागि छोड्नुहोस्। यो पेस्टलाई राति सुत्ने बेलामा पिम्पल भएको ठाउँमा लगाउने । 20 मिनेट पछि अनुहार धुनुहोस्। पिम्पल्स कम हुन थाल्नेछ।

सुपारीको पातको फेस प्याक धेरै तरिकामा प्रयोग गरिन्छ। रङ्ग निखार्न यसको पेस्टमा १ चम्चा चामलको पिठो मिसाउनुहोस् । यसलाई आफ्नो अनुहारमा लागू गर्नुहोस् र यसलाई अलिकति सुकाउन दिनुहोस्। हात सुख्खा हुने बित्तिकै भिजाउनुहोस् र गोलाकार गतिमा मालिस गर्न थाल्नुहोस्। फेसप्याक लगाएको १५ मिनेटपछि यो प्रक्रिया गर्नुपर्छ भनेर व्याख्या गर्नुहोस्। ४ देखि ५ मिनेटसम्म स्क्रब गरेपछि सामान्य पानीले अनुहार सफा गर्नुहोस्। 4 देखि 5 दिनमा, तपाईले आफैंमा फरक देख्न सुरु गर्नुहुनेछ।

बिहान र साँझ छाला हेरचाह दिनचर्या सुरु गर्नु अघि सुपारीको पातको पानीले आफ्नो अनुहार धुनुहोस् । यसका लागि सबैभन्दा पहिले एउटा ठूलो भाँडोमा पानी तताउनको लागि राख्नुहोस्। अब यसमा ५ देखि ६ वटा सुपारी हालेर पानी हरियो नहोउन्जेल उमाल्नुहोस्। जब यो राम्रोसँग उमाल्छ, ग्यास बन्द गर्नुहोस् र पानी फिल्टर गर्नुहोस्। जब यो पानी मनतातो हुन्छ, त्यसले आफ्नो अनुहार धुनुहोस्। धोए पछि, तौलियाले ट्याप गरेर सफा गर्नुहोस्। यदि तपाईं चाहनुहुन्छ भने, तपाईं हरेक दिन यो काम गर्न सक्नुहुन्छ।

चिलाउने समस्या जुनसुकै मौसममा सुरु हुन सक्छ । यस्तो अवस्थामा नुहाउनको लागि तातो पानीमा सुपारीको पात मिसाउनुपर्छ । मनतातो भएपछि केही बेर पर्खनुहोस्, त्यसपछि त्यसबाट सुपारी निकाल्नुहोस् र अब त्यसले नुहाउनुहोस्। हातखुट्टामा मात्रै चिलाउने समस्या भएमा पानी छुट्टै तताएर त्यसमा ६ देखि ७ वटा सुपारी मिसाउनुपर्छ । जब यो राम्रोसँग उबलिन्छ, पातहरू हटाउनुहोस्। अब यो पानी छोड्नुहोस्, ताकि यो अलि चिसो होस्। अब यसलाई हात र खुट्टामा छोड्नुहोस्।

दाग हटाउन सुपारीको पात पनि प्रयोग गर्न सकिन्छ। यद्यपि, यदि तपाईंको छाला बढी संवेदनशील छ भने प्रयोग नगर्नुहोस्। यदि तपाईं चाहनुहुन्छ भने, तपाईं सुपारीको पात सुकाएर पाउडर बनाउन सक्नुहुन्छ । यसलाई पाउडरको रूपमा लामो समयसम्म भण्डारण गर्न सकिन्छ र आवश्यक पर्दा प्रयोग गर्न सकिन्छ। दाग हटाउन एक चम्चा धुलो लिनुहोस् र त्यसमा गुलाब जल मिसाएर पेस्ट बनाउनुहोस्। अब यसलाई आफ्नो अनुहारमा लगाउनुहोस्।

साइकल चलाएर बिश्व यात्रा गर्ने नेपालीको रोचक कथा। कति पैसा लाग्यो बिश्व यात्रा गर्दा ( भिडियो हेर्नुहोस् )

Leave a Reply

Your email address will not be published.