May 22, 2022

24updatemedia

online news portal

नापी विभागका ५६ वर्षीय कर्मचारीले नातीनी उमेरकि २२ वर्षीय महिलासंग गरे विवाह (भिडियो सहित)

पाँचथरमा एक सरकारी कर्मचारीले आफूभन्दा धेरै कम उमेरकी युवतीसँग विवाह गरेपछि सबै चकित परेका छन् ।आइतबार सामाजिक संजाल फेशबुकमा उनलाई बैवाहिक जीवनको सुभकामना भन्दै उनको नवजोडीको तस्बीर सार्वजनिक गरिएपछि धेरै मानिसहरु चकित परेका हुन् ।

हेर्दा बुबा र छोरीको उमेरको भन्दै सामाजिक संजालमा टिप्पणी समेत भइरहेको छ । जसमा दुलाह भने डिल्लीराम मुखिया भनिएको छ । नवविहाहित युवतीको भने परीचय खुलाइएको छैन ।

डिल्लीराम मुखिया जो पाँचथर फिदिमस्थित नापी कार्यलयका कर्मचारी रहेको भनिएको छ ।उनको नयाँ जोडीलाई बधाइ दिदै दिइएको सुभकामनाको कमेन्टमा कतिपयले ‘युवा पूरुष मर’ भनेका छन्, भने कतिपयले ‘अनमेल विवाह’ भन्दै टिप्पणी गरेका छन् ।उक्त जोडिको तस्बीर केही छिनमै सामाजिक संजालमा भाइरल बनेको छ । बाँकी भिडियोमा:

यो पनि पढ्नुहोस काठमाण्डाै – सरकारले जनकपुर–जयनगर रुटमा चलाउन भारतसँग खरिद गरेको नेपाली ध्वजावाहक रेल त्रिपाल ओढाएर राखिएको झन्डै १५ महिनामा बल्ल सञ्चालनमा ल्याउने तयारी गरेकाे छ ।

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयले भारतको जयनगरदेखि धनुषाको कुर्थासम्मको ३४ किलोमिटर रेल सेवा सञ्चालनको अन्तिम तयारी भएको बताएको हो । मन्त्रालयले प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको भारत भ्रमणको क्रममा रेल सेवा उद्घाटनको मिति तय हुने जनाएको छ । सरकारले गएकाे वर्ष ८४ करोड ६५ लाख रुपैयाँमा खरिद गरेको दुई वटा रेल गएकाे वर्षको असोजदेखि धनुषाको इनर्वा स्टेशनमा त्रिपालले ढाकेर राखिएको छ । लामो समयसम्म ट्र्याकमा त्रिपाल ओढाएर राखिएको भन्दै तीव्र आलोचना भइरहे पनि सरकार भने रेल खरिद गरेको झन्डै १५ महिनामा बल्ल सञ्चालनको अन्तिम तयारीमा जुटेको हो ।

भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्री रेनुकुमारी यादवले तत्काल रेल सञ्चालनमा ल्याउने गरी सम्पूर्ण तयारी भइसकेको बताउँदै प्रधानमन्त्री देउवाको भारत भ्रमण क्रममा दुई देशका प्रधानमन्त्रीबीचको छलफलपछि उद्घाटनको मिति तय हुने जानकारी दिनुभयो ।

प्रधानमन्त्री देउवाले यही पुस २५ देखि २७ सम्म भारत भ्रमण गर्ने तयारी भएको छ । यद्यपि प्रधानमन्त्री देउवाको भारत भ्रमणको मिति र कार्यक्रम भने सार्वजनिक भइसकेको छैन । यता भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयका सचिव ई. रवीन्द्रनाथ श्रेष्ठले पनि जनकपुर–जयनगर रुटमा रेल सञ्चालनको सबै तयारी पूरा भएको जानकारी दिँदै भारत सरकारको तर्फबाट उद्घाटनको मितिको प्रतिक्षामा रहेको बताउनुभयो । उहाँले रेल सञ्चालनका लागि अहिले दैनिक रूपमा ट्र्याक परीक्षण भइरहेको पनि बताउनुभयो ।

यस्तै भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालयका सचिव श्रेष्ठले केही नदीमा आन्तरिक जल मार्ग विकासका लागि काम भएरहेको पनि जानकारी दिनुभएको छ । उहाँले चालु आर्थिक वर्षभित्रै कर्णाली, कालीगण्डकी, कोसी, नारायणी र त्रिशूली नदीमा जल मार्ग सञ्चालनका लागि सम्भाव्यता अध्ययन गरी यात्रा गर्नका लागि प्रयास गरिरहेकाे बताउनुभयो । उहाँले जल यातायात नियमन गर्न ऐन, कानुन अगाडि बढाएको पनि बताउनुभयो ।

सचिव श्रेष्ठले नेपाल अन्तर्राष्ट्रिय समुद्री सङ्गठनको सदस्य राष्ट्र भएको बताउँदै त्यसका सन्धिहरूको अध्ययन गर्न मन्त्रालयले समिति गठन गरेको पनि जानकारी दिनुभयो ।

उज्यालो अनलाईन बाट

Leave a Reply

Your email address will not be published.